Telefonsuz internet nasıl bağlanılır?

telefonsuz internet nasil baglanir Telefonsuz internet nasıl bağlanılır?TTNET internet abonesi olurken telefon hatsız internet almanız mümkün oluyor.  Telefonsuz internet bağlama işleri çok uzun sürmez. Telefonsuz internet binanızın önündeki telefon kutusu üzerinden yapılmaktadır. Dairenizin kapısına kadar çekildikten sonra ev içerisine bağlama işlemleri daire sahibi tarafından yapılır.

Telefonsuz internet bağlantısını Türk Telekom ekipleri yapar. Türk Telekom ya da TTNET bayisi internet girişinizi yaptıktan sonra hattınızın açıldığı bilgisi cep telefonunuza SMS ile gelmektedir.

SMS aldıktan sonra bayiden modeminizi alabilirsiniz. Uzak bölgelere online başvuru yapan müşterilerimiz için kurye ile modem teslimatımız da vardır. Bu bilgiyi verdikten sonra kurulum işlemine başlıyoruz.

Kapıdan gelen Yalın PSTN kablosunu modeme bağlayacaksınız. Daha sonra modem kurulumu yapmak için ethernet kablosu ile bilgisayarınıza bağlantı yapın. Bağlantı modemden çıkan ethernet kablosunun bilgisayarınızdaki ethernet girişine bağlanması gerekmektedir.

Airties modem kullanıyorsanız 192.168.2.1 adresine girerek modeme arayüzüne geçin. Modem arayüzünde kullanıcı adı ve şifrenizi yazın kaydetin. Modem kendisini resetledikten sonra bilgilerinizde doğru ise internetiniz aktif olmuş olacaktır.

Kurulumda problem yaşarım diye düşünüyorsanız 444 0 375 i arayarak ücretsiz kurulum desteği alabilirsiniz.

Telefonsuz internet başvurunuzu sitemizden online olarak yapabilirsiniz.TTNET Aramalar:

  • telefonsuz modem kurulumu
  • internet nasıl bağlanır
  • eve internet nasıl bağlanır
  • telefonsuz modem nasıl kurulur